вівторок, 25 лютого 2025 р.

Аналіз роботи методичної комісії

Аналіз роботи методичної комісії природничо-математичних дисциплін над методичною проблемою ліцею  "Розвиток ключових компетентностей та ціннісних орієнтирів шляхом співтворчості педагога та здобувача освіти".

 


 

пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

Вебінар "Дорожня карта НМТ-2025"

14.02.25 відбувся вебінар "Дорожня карта НМТ-2025" для здобувачів освіти і керівників 35,36,37,38 навчальних груп Чернівецького професійного ліцею автомобільного сервісу. Спікер Юлія Ленюк.


З основними питаннями щодо участі в НМТ можна ознайомитися в Презентації






четвер, 13 лютого 2025 р.

Урок-гра "Цікава інформатика"

  13 лютого в рамках тижня природничо-математичних дисциплін викладачем інформатики Ганною Влад було проведено урок-гру «Цікава інформатика» в двох підгрупах першого курсу. 

🔰Здобувачам освіти сподобались різнопланові інтерактивні завдання, а саме: 

👉складання пазлів, 

👉розв’язання кросворду,

👉розшифрування ребусів у своїх смартфонах із переходом за QR-посиланням.

Підсумком уроку стало проведення вікторини у Google формах, статистика результатів якої показала високі знання з інформатики у здобувачів освіти Чернівецького професійного ліцею автомобільного сервісу.




Учнівська екологічна конференція "Почати з себе, щоб врятувати планету"

 13 лютого 2025 року, в рамках тижня природничо-математичних дисциплін, викладачем біології і екології ЧПЛАС Іриною Скіпор було організовано захід з екології з використанням технології ситуативного моделювання: учнівська екологічна конференція "Почати з себе, щоб врятувати планету".

Здобувачі освіти спробували себе у ролі спікерів, які досліджували і доповідали про проблеми навколишнього середовища і шляхи подалання наслідків забруднення і варварського ставлення до нашої планети.


STEM підхід при вивченні фізики

 Під час проведення активностей  з фізики в рамках тижня природничо-математичних дисциплін викладачем Віктором Положевцем реалізовувався STEM підхід - інтегрований підхід навчання, під час якого нові знання учні отримають в контексті реального життя.

Під час засідання гуртка викладач познайомив здобувачів освіти із сучасними досягненями робототехніки, надав учням можливість попрактикуватися у складанні електричних схем, використовуючи набори STEM-констукторів, і провів брейн-ринг "Інтелектуальна мозаїка" (розробка Юлії Ленюк).




🏆Переможцями брейн-рингу стала команда 14 групи у складі Кантеміра Р., Граждана Д., Комана Р., Пецея П.
☝Під час активностей для здобувачів освіти було створено середовище, яке сприяло розкриттю творчого потенціалу, можливість вільно діяти, вчитися працювати в команді та спонукало до пізнання і діяльності.




Джентрифікація міста Чернівці

 12 лютого у рамках тижня природничо-математичних дисциплін викладачем географії Владиславом Алєксєєвим був проведений онлайн-захід на тему "Джентрифікація міста Чернівці". Здобувачі освіти ознайомилися з цим трендовим поняттям, поміркували про використання закордонного досвіду у ревіталізації депресивних і проблемних районів населених пунктів у нашій області та розв'язали географічну задачу про проблему асфальтування вулиці, використовуючи геоінформаційну систему.

  Для вирішення практичного завдання учням необхідно було використати предметні компетентності, здобуті на уроках математики і географії, та інформаційно-комунікативні компетентністі.

вівторок, 11 лютого 2025 р.

Всесвітній день безпечного інтернету

 11 лютого 2025 року Всесвітній день безпечного Інтернету. 

У Чернівецькому професійному ліцеї автомобільного сервісу викладачем інформатики Ганною Влад було проведено веб-квест «Безпечний Інтернет» та вікторину «Безпечний Інтернет». Здобувачі освіти взяли активну участь у цих заходах та показали гарні знання термінології. Було обговорено правила поведінки у всесвітній мережі та безпечні правила користування Інтернетом.

 








Експерементуй без меж

 Заходи з нагоди тижня природничо- математичних дисциплін тривають. 

 Викладач хімії Галина Погорецька зі здобувачами освіти групи № 18 провела позаурочний захід "Віртуальна лабораторія: експерементуй без меж" (Подробиці)



Віртуальна екскурсія "Історія грошового обігу в Україні"

 11.02.25 відбулася віртуальна екскурсія "Історія грошового обігу в Україні", організована викладачем Іриною Дерій. Під час віртуальної екскурсії до Музею грошей Національного банку України здобувачі освіти ознайомилися з грошовими одиницями різних країн та прикладами грошей різних епох, дізналися про історію національної валюти.

Рефлексія:

💴Офіційною національною валютою України є гривня. Її назва походить від слова «гривна», яке за часів Київської Русі позначало нашийну прикрасу.

💵На українських землях карбування власної валюти, златників та срібляників, започаткував київський князь Володимир Великий. Ці монети – перші державні документи, що зберегли зображення тризуба – знака київських князів.

 
 




Міжнародний день жінок і дівчат у науці

 11 лютого світ відзначає Міжнародний день жінок і дівчат у науці – символічну дату, яка утверджує рівний доступ жінок і дівчат будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки й інновацій. Варто пам'ятати про видатні наукові відкриття, зроблені жінками та чому гендерні стереотипи шкодять як розвитку науки, так і всього суспільства загалом.

З цієї нагоди здобувачі освіти Чернівецького професійного ліцею автомобільного сервісу в рамках математичного турніру, який відбувся 10.02.2025, взяли участь у Всеукраїнському конкурсі від освітнього проєкту "На Урок" "Жінки в науці". 

Переможцями стали:

🏆 Сопіт Артем (16 група), Цуркан Антон (16 група), Мигальчан Віталій (28 група)

понеділок, 10 лютого 2025 р.

Математичний турнір

 10.02.2025 відбувся математичний турнір серед здобувачів освіти 1 і 2 курсів. Організувала і провела турнір Юлія Ленюк, викладач математики. Асистент з технічних питань Галина Погорецька. Незалежні спостерігачі Ірина Дерій, Тетяна Ієвлева.

Турнір складався із 4 турів, під час яких учасники виконували логічні завдання пов'язані з математикою. Завдання виконувались на платформах "Всеосвіта" і "На Урок". Підрахунок результатів проводився автоматично.

⏳1 тур- Вікторина "Правда/неправда"

⏳2 тур - Філворд

⏳3 тур - Кросворд

⏳4 тур - Конкурс "Жінки в науці" 

Переможці турніру:

🏆Сопіт Артем (16 група) - 1 місце

🏆Коман Роман (14 група) - 2 місце

🏆Мігальчан Віталій (28 група) - 3 місце

 

 
 


Енергозбереження - потреба часу

 10 лютого 2025 року, в рамках тижня природничо-математичних дисциплін, відбувся захист проєктів, підготовлених здобувачами освіти групи № 10 під час вивчення курсу "Основи енергоефективності" під керівництвом Наталії Миронюк.

 

 
 


пʼятниця, 7 лютого 2025 р.

День періодичної таблиці

 7 лютого День періодичної таблиці. Це система, що впорядковує хімічні елементи за їхніми властивостями та атомними номерами.

Викладач хімії Галина Погорецька створила цікаві інтерактивні завдання для підтримки стійкого інтересу здобувачів освіти до вивчення хімії, доповнення і поглиблення знань учнів.
Із завданнями можна ознайомитися на блозі Погорецької Галини Ярославівни